Advent na náchodském zámku

Ve středu po plavání se naše třída vypravila na náchodský zámek. Na zámku byl připravený  adventní program. Od pana správce, služebné, uklizečky, paní guvernantky a paničky jsme se dozvěděli historii náchodského zámku a slavení adventu  na zámku. V zámeckém příkopu jsme zahlédli i jednoho z medvědů, který se schovával  před zimou.

• Click to enlarge image P1100214.JPG
  • Click to enlarge image P1100215.JPG
  • Click to enlarge image P1100216.JPG
  • Click to enlarge image P1100218.JPG

Výuka na dopravním hřišti

23. října jsme jeli do Náchoda na dopravní hřiště. Čekala nás tam výuka správné jízdy na kole. Kola nám všem půjčili.Bylo to jako na opravdové silnici - spousta dopravních značek, křižovatky. Nejprve jsme si jízdu zkoušelil sami , později nás korigoval pan vyučující . Uvnitř budovy jsme se seznámili se základními pravidly sliničního provozu a zhlédli i nějaké video ukázky.

Program v knihovně v Novém Městě nad Metují

6. října jsme se vydali do Nového Města nad Metují do knihovny. Paní knihovnice pro nás měla připravený program na téma " Lidová pohádka". Jelikožjsme již ve 4. třídě, určité znalosti na toto téma máme. I přesto jsme se dozvěděli spoustu nových infromací, zasoutěžili jsme si, ve volné chvilce prohlíželi vybrané knížky. Někteří si nějakou knížku půjčili domů. Už dnes se těšíme na další program. paní knohovnice nás vždycky něčím milým překvapí.

Houby našich lesů

10. října  jsme měli projektový den s názvem " Houby našich lesů". Na základě vlastních zkušeností jsme si povídali o houbách, které sbíráme ( v posledních dnech byla obzvlášť úroda). Doplnili jsme je o zajímavosti z encyklopedií, internetu dalších odborných knížek.Pracovali jsme ve skupinkách. Jednotlivci v kaýždé skupině si vybrali houby, o které zjišťovali co nejvíce informací. Zapisovali je na papír. Také vytvářeli obrázek houby.Obojí  nalepili na společný papír. Obraz doladili barevnými vylisovanými lsity.