Advent na náchodském zámku

 

Ve středu po plavání se naše třída vypravila na náchodský zámek. Na zámku byl připravený  adventní program. Od pana správce, služebné, uklizečky, paní guvernantky a paničky jsme se dozvěděli historii náchodského zámku a slavení adventu  na zámku. V zámeckém příkopu jsme zahlédli i jednoho z medvědů, který se schovával  před zimou.

 • Click to enlarge image P1100214.JPG
 • Click to enlarge image P1100215.JPG
 • Click to enlarge image P1100216.JPG
 • Click to enlarge image P1100218.JPG
 •  

 

Výuka na dopravním hřišti

23. října jsme jeli do Náchoda na dopravní hřiště. Čekala nás tam výuka správné jízdy na kole. Kola nám všem půjčili.Bylo to jako na opravdové silnici - spousta dopravních značek, křižovatky. Nejprve jsme si jízdu zkoušelil sami , později nás korigoval pan vyučující . Uvnitř budovy jsme se seznámili se základními pravidly sliničního provozu a zhlédli i nějaké video ukázky.

Program v knihovně v Novém Městě nad Metují

6. října jsme se vydali do Nového Města nad Metují do knihovny. Paní knihovnice pro nás měla připravený program na téma " Lidová pohádka". Jelikožjsme již ve 4. třídě, určité znalosti na toto téma máme. I přesto jsme se dozvěděli spoustu nových infromací, zasoutěžili jsme si, ve volné chvilce prohlíželi vybrané knížky. Někteří si nějakou knížku půjčili domů. Už dnes se těšíme na další program. paní knohovnice nás vždycky něčím milým překvapí.

Houby našich lesů

10. října  jsme měli projektový den s názvem " Houby našich lesů". Na základě vlastních zkušeností jsme si povídali o houbách, které sbíráme ( v posledních dnech byla obzvlášť úroda). Doplnili jsme je o zajímavosti z encyklopedií, internetu dalších odborných knížek.Pracovali jsme ve skupinkách. Jednotlivci v kaýždé skupině si vybrali houby, o které zjišťovali co nejvíce informací. Zapisovali je na papír. Také vytvářeli obrázek houby.Obojí  nalepili na společný papír. Obraz doladili barevnými vylisovanými lsity.

logo-zs

Užitečná čísla

 • Základní škola -
  725 874 611 (ředitelka školy)
  491 474 076 (pevná linka)
 • Školní družina - 725 874 741
 • Mateřská škola - 725 874 590
 • Školní jídelna - 725 874 520
zs

Adresa

Adresa školy:
ZŠ a MŠ Provodov - Šonov,
okres Náchod, Provodov 6
Provodov - Šonov, 549 08
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Adresa MŠ:
budova mateřské školy
Šonov 140
Provodov - Šonov
549 08
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mapa

Vyrobilo    logo-grus