O škole

Základní škola a Mateřská škola Provodov – Šonov je příspěvkovou organizací, jejímž zřizovatelem je Obec Provodov-Šonov.

Základní škola je integrovaná s mateřskou školou sídlící na adrese Šonov 140. Dalšími součástmi školy jsou školní družina, školní jídelna a výdejna.

O Základní škole

• Základní škola sídlí v budově z roku 1824, a od té doby prošla mnoha úpravami. Nachází se v části Provodov, obce Provodov-Šonov, vzdálené 1 km od přehradní nádrže Rozkoš.
  • Je typem venkovské školy s 1. stupněm. Patří ke školám rodinného charakteru a svým zaměřením je vhodná pro žáky mladšího školního věku požadující klidný a odborný přístup pedagoga.
  • V pěti samostatných třídách se vzdělávají žáci 1. - 5. ročníku s průměrným počtem kolem 14 žáků na třídu.

O Mateřské škole

• MŠ je součástí Základní školy Provodov – Šonov
  • zřizovatelem je obec Provodov – Šonov
  • MŠ je umístěna v části obce Šonov, za obecním úřadem
  • MŠ je dvoutřídní, max. kapacita je 50 dětí
  • Součástí MŠ je vlastní zahrada
  • Při pobytu venku máme k dispozici školní hřiště v Provodově a víceúčelové hřiště ve sportovním areálu pod Orelnou v Šonově

O Školní družině

• Od roku 2015 vykonává školní družina svou činnost v prostorách nově postavené budovy školy.
  • Větší třída slouží v dopoledních hodinách jako kmenová třída 1. ročníku a odpoledne zde probíhá ve 2 odděleních provoz školní družiny.

O Školní jídelně

• Školní jídelna je součástí budovy mateřské školy a obědy jsou odsud dováženy do výdejny v základní škole.